Освітні послуги ХНТУСГ сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008

Секція виробничого навчання

Переглядів: 11513

Завідувач секції: ГОРБАНЬОВ Анатолій Петрович, професор, кандидат сільськогосподарських наук, заслужений працівник сільського господарства України
Адреса: 61002, м. Харків, пр. Московський, 45
Телефон:(057) 732-99-17
e-mail: cdp307@mail.ru

Кафедра виробничого навчання в травні 2013 р. увійшла до складу кафедри оптимізації технологічних систем ім. Т.П.Євсюкова, як секція виробничого навчання.

Кафедра виробничого навчання створена у 1991 році з метою покращення практичної підготовки студентів і була відповідальною за підготовку в університеті робітничої професії «Тракторист-машиніст». Очолював кафедру, з дня її заснування, доцент, кандидат технічних наук Кириченко В.О. Трудова діяльність Кириченка В.О. тісно пов’язана з навчально-дослідним господарством, де 15 років був відповідальним від університету за підготовку техніки і своєчасне збирання зернових культур.

З 2012 року кафедру очолює кандидат с.г.наук, професор Горбаньов А.П., який з 1982 по 2001 роки працював Генеральним директором виробничого об’єднання «Харківптахопром».

Склад секції виробничого навчання

Секція розташована у навчальному центрі на території навчального дослідного поля університету «Центральне» (с. Першотравневе, Харківського району). Має навчальні лабораторії, бокси для зберігання техніки загальною площею 650м2. В розпорядженні секції значна кількість сільськогосподарської техніки: трактори К-701, ХТЗ-121, ХТЗ-2511, Т-16МГ, ЮМЗ-6АКЛ, МТЗ-80, Т-70С, Т-150, Т-150К; зернозбиральні комбайни Дон-1500, кукурудзозбиральний комбайн Херсонець-200; начіпні і причіпні машини та знаряддя (плуги, культиватори, сівалки, саджалки, фрези, борони, котки, оприскувачі та інші).

В колективі секції працюють професор, 4 доценти, викладач, 2 асистента, 6 майстрів виробничого навчання, лаборант. Всі співробітники мають великий досвід практичної і виробничої діяльності. null

Навчальна робота секції побудована відповідно до вимог практичної підготовки студентів. Вона включає навчальну практику з керування сільськогосподарською технікою та дисципліну “Технологія механізованих робіт”. В результаті реалізації програм практики і дисципліни студенти набувають вміння і навички керування тракторами, агрегатами і самохідними с.г. машинами в об’ємі, необхідному для присвоєння кваліфікації тракториста-машиніста. Навички керування сільськогосподарською технікою, технологічної наладки агрегатів і виконання основних механізованих робіт студенти одержують на навчальному полігоні площею 10 га. Щорічно біля 300 студентів університету оволодівають робітничою професією “Тракторист-машиніст” різних категорій і одержують відповідні посвідчення. Для забезпечення навчального процесу розроблено і видано комплекти методичних матеріалів з технологічної наладки машинно-тракторних агрегатів і з керування сільськогосподарською технікою.

В навчальному центрі розташовано дослідне поле площею 200га, на якому співробітники кафедри разом зі студентами на техніці приймають участь у виконанню механізованих операцій. На дослідних ділянках вирощуються всі сільськогосподарські культури, що виробляються в Україні. Дослідне поле є базою для навчальної практики студентів з агрономії.

Для забезпечення навчального процесу розроблено і видано комплекти методичних матеріалів з технологічної наладки машинно-тракторних агрегатів і з керування сільськогосподарською технікою.

Щорічно на базі секції проводиться свято «День механіка». На святі проводяться конкурси серед студентів, а саме: «Кращий з теорії інженерних рішень», «Кращий фахівець із виконання оранки», «Кращий фахівець із виконання обробітку міжряддя», «Кращий налагоджувач», «Кращий водій», «Кращий фахівець із конструкції техніки». Щорічно у святі приймають участь команди ХНТУСГ ім. П.Василенка, Полтавської ДАА, Луганського НАУ, Сумського НАУ, Лозівської філії ХАТ, Вовчанського та Красноградського технікумів механізації. Переможці конкурсів наприкінці свята отримують призи та грамоти.

 

Яндекс.Метрика