Освітні послуги ХНТУСГ сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008

Кафедра культурних універсалій

Переглядів: 12237
Завідувач кафедри: МАЗОРЕНКО Марина Олегівна,
кандидат філософських наук, доцент
Адреса: 61002, м. Харків, вул. Артема 44, к. 205
Телефон: 7-164-152
e-mail: kafederoculturo@mail.ru

 

З 1991 р. у Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка (на той час ХІМЕСГ) була заснована унікальна кафедра - кафедра культурних універсалій (засновник Л.І. Сібільова). Унікальність кафедри в тому, що у системі ВНЗ Міністерства аграрної політики це стало першим кроком та прикладом для створення таких кафедр, задачею якої стало естетичне виховання та творчий розвиток студентів сільськогосподарських ВНЗ.

На кафедрі на даний час працює наступний професорсько-викладацький склад:

Мазоренко Марина Олегівна – зав. каф. культурних універсалій, доцент, кандидат філософських наук;

Землянська Олена Володимирівна – професор, доктор психологічних наук;

Піреєва Галина Іванівна – доцент, кандидат філософських наук;

Грабар Наталя Григорівна – доцент, кандидат наук з соціальних комунікацій;

Кухаренко Анжеліка Леонідівна – доцент кафедри культурних універсалій;

Шепеленко Дмитро Миколайович - старший викладач;

Прилипченко Надія Сергіївна – асистент кафедри культурних універсалій, кандидат культурології;

Волкова Ольга Віталіївна - старший лаборант;

Скрипка Ольга Іванівна - старший лаборант;

Борщ Тетяна Володимирівна - лаборант.

Непочатова Аліна Дмитрівна - лаборант.

Колектив кафедри бере активну участь у виховній та громадській роботі всіх інститутів університету. Колектив кафедри переконаний в тому, що, предмети, які ми читаємо студентам: «Історія української культури», «Корпоративна культура», «Етика, естетика», «Культурологія» мають великі пізнавальні можливості і в певній мірі заповнюють культурний і духовний вакуум. І тут багато що залежить від викладача, він повинен не тільки мати високий професіоналізм, а й вміти широко мислити, бути ерудованим, комунікабельним. Ці питання завжди були в центрі уваги науково-методичної та виховної роботи кафедри.

Професорсько-викладацький склад кафедри бере активну участь в науково-методичній діяльності. Співпрацює з кафедрами: ЮНЕСКО, ЯЗИКОВОЇ ПІДГОТОВКИ, ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ. Щорічно публікує 1-2 Монографії, понад 20-ти наукових статей, більша частина з яких опубліковані у фахових наукових виданнях. Професорсько-педагогічний склад щорічно бере участь у біль ніж 30-ти Міжнародних конференціях, 2-3 з яких у Дальньому зарубіжжі.

Кафедра культурних універсалій працює над науковою темою: «Розвиток творчої особистості аграрного ВНЗ в культурно-гендерному вимірі», проблема: «Культурологічні дисципліни як фактор формування творчого потенціалу студентської молоді».

При кафедрі культурних універсалій працює творча лабораторія, яка допомагає талановитій молоді реалізувати свій творчий потенціал, займаючись у наступних студентських колективах: Театр «Джерело». Театр неодноразово займав призові місця на міських та обласних конкурсах. Кожні півроку студентський театр випускає прем’єру. У репертуарі театру як і класичні постанови, так і експериментальні вистави. Два колективи творчої лабораторії мають звання «Народний, аматорський колектив профспілок України». Це театр-танцю «Аеро» та ансамбль пісні і танцю «Берегиня». Ці колективи знані не тільки в Харкові, але й в Україні, неодноразово творчі номера прикрашали Державні концерти у м. Києві. Майже всі заходи творчої лабораторії не обходилися без учасників танцювального колективу «Сальса лока». Всі найпопулярніші напрямки бальної хореографії вивчають в цьому колективі. Виступ колективу «Сальса лока» завжди яскраве свято для глядачів.

Кафедра тісно співпрацює зі студентським клубом університету, проводять масові заходи, на яких присутні студентство та співпрацівники. На теперішній час керівники колективів мають наступний склад:

Кірюхіна Маргарита Олександрівна – художній керівник. Має нагороди міського голови, подяки Міністерства Аграрної політики та продовольства України. Автор пісень, які входять до репертуару ансамблю «Берегиня».

Полікарпова Наталія Василівна – викладач з вокалу народного ансамблю «Берегиня», доцент кафедри класичного співу Харківської консерваторії.

Міщенко Григорий Григорович - художній керівник вокально-інструментального колективу.

Агафонов Віталій Олександрович – хореограф-постановник, керівник народного театру-танцю «Аеро», керівник шоу-балету «Tribal». Хореограф збірної АР Крим у другому сезоні «Майdан'S». Хореограф команди Харкова в третьому сезоні «Майdан'S». Хореограф В. Козловського, ТВ-проект «Шанс».

Кобець Євгеній Миколайович – режисер театру «Джерело»

Грабар Наталя Григорівна – керівник театру «Джерело».

Натхненником завжди є доцент кафедри культурних універсалій Кухаренко А.Л. Під її керівництвом були засновані конкурси «Дебют першокурсника». «Kiss-Свин», «Міс Деметра», «Міс Афродіта» - конкурси краси. Анжеліка Леонідівна внесла вагомий вклад у розвиток творчих колективів університету. Має подяки та нагороди від Міністерства Аграрної політики та продовольства України. Щорічно проводяться традиційні Свята – «Посвячення у студенти», «Дебют першокурсника», фестиваль серед команд КВН на кубок університету «Kiss-Свин».

Колективи приймають участь у Міжнародних, Всеукраїнських, міських, обласних конкурсах та фестивалях, де неодноразово займали призові місця. Серед перемог найважливішими є:

- 4 Гран-прі;

- 57 Дипломи І ступеня;

- 89 Дипломи ІІ ступеня;

- 76 Дипломи ІІІ ступеня.

Колективи мають подяки Міністерства Аграрної політики та продовольства України. Щорічно творча лабораторія бере участь та організовує свята до ювілейних дат, річниць, концерти для учасників Міжнародних конференцій, конкурсів, фестивалів, літературних вечорів. Таких заходів відбувається понад 60 з заохоченням понад 4000 студентів. За 23 роки існування кафедри культурних універсалій було проведено понад 3000 внутрівузівських, міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних заходів культури.

Творча лабораторія завжди випробовує нові форми, сучасні напрямки у мистецтві. Колективи мають гідний рівень підготовки та яркий імідж.

Склад кафедри

Шепеленко Д. М.
 
Шепеленко Дмитро Миколайович,
старший викладач
 
Землянська О.В.
 
Землянська Олена Володимирівна,
доктор психологічних наук, 
професор
Грабар Н. Г.
Грабар Наталя Григорівна,
кандидат наук з соціальних
комунікацій, доцент
 
Кухаренко А. Л.
Кухаренко Анжеліка Леонідівна
доцент кафедри
культурних універсалій
Прилипченко Н. С.
Прилипченко Надія Сергіївна
асистент кафедри
культурних універсалій
Піреєва Г. І.
Піреєва Галина Іванівна,
кандидат філософських наук, 
доцент
Агафонов В. О.
Агафонов Віталій Олександрович,  
художній керівник народного
аматорського колективу профспілок
України театр-танцю «Аеро»
Полікарпова Н. В.
Полікарпова Наталя Василівна,
художній керівник народного
аматорського колективу профспілок
України «Берегиня»
Непочатова А. Д.
 
Непочатова Аліна Дмитрівна
лаборант 
 
Борщ Т. В.
 
Борщ Тетяна Володимирівна
лаборант 
 
Скрипка О.І.
 
Скрипка Ольга Іванівна
старший лаборант
 
Кірюхіна М. О..
 
Кірюхіна Маргарита Олександрівна,
художній керівник
 

 

Останні оновлення

Розклад

Яндекс.Метрика